Koncert Ewy Farne ukončí nedělní Festival národnostních kultur

6. května 2010 v 19:59 | ☻ReňulinQaFarňulinQa☻ |  news
cool-ewa.blog.cz
ORLOVÁ (MSK, i-region.eu) Z Letního kina na náměstí 28. října v Orlové-Lutyni se přesune v neděli od půl třetí odpoledne Čtvrtý orlovský Festival národnostních kultur. Třešničkou na dortu bude závěrečné vystoupení, od půl osmé večer zazpívá Ewa Farna s kapelou.

Bohatý program, spousta občerstvení a dobrá nálada by Orlovanům měly zpříjemnit nedělní odpoledne. "Letošní ročník se bude od těch předchozích lišit nejen v místě konání. Ty minulé proběhly v areálu letního kina a jejich nedílnou součástí byl průvod všech účastníků ze seřadiště před Domem kultury města Orlové do letního kina. Čtvrtý ročník se bude konat v samotném centru města - na náměstí 28. října před městským úřadem," uvedl předseda orlovského Výboru pro národnostní menšiny, lékař Bohuslav Chwajol.

V pestrém programu, který zorganizoval Dům kultury města Orlové, se představí řada folklórních souborů z Česka, Slovenska i z Polska. Mimo jiné vystoupí: Skotniczka a Zaolzie, Fever Show z Polska, Slezánek z Českého Těšína, ZUŠ F. Kafendu z Vrútek, Lipka z Jablunkova a Frgál z Olomouce.


Pořadatelem akce je Výbor pro národnostní menšiny ve spolupráci s Domem kultury města Orlové. Záštitu nad akcí převzal senátor Radek Sušil a finančně festival podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Polský konzulát v ČR.

"Žijeme v kraji, kde se prolíná spousta národností. Každá z nich má svoji kulturu, kterou může ty druhé obohatit a přispět tak k vzájemnému poznání. V tom vidím základní přínos tohoto festivalu. Je to pěkná akce, která si zaslouží pozornost veřejnosti," řekl Chwajol.

Organizátoři věří, že dobrou myšlenku nejen Orlované podpoří a v neděli odpoledne se náměstí 28. října zaplní nejen vystupujícími, ale i těmi, kteří se přijdou podívat a ocenit píli či talent, či jen tak se pobavit. (zef)

ZDROJ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 duminecka duminecka | Web | 6. května 2010 v 20:06 | Reagovat

Co to taky zkusit?

2 Lucik Lucik | Web | 6. května 2010 v 22:26 | Reagovat

Myslíš si že máš na to přihlásit sebe a svůj blog (web) do všeobecné soutěže?
V této soutěži se bude soutěžit ve všem! Od grafiky po nej blog.
Tak se přihlas! můžeš si tuto ikonu umístit na blog aby s e přihlásilo více lidí :D
všechny místa které splní VŠECHNY úkoly čeká odměna :) :

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama